Loading color scheme

Internát a domov mládeže

Nabízíme ubytování v moderních apartmánech. Součástí každého apartmánu (ubytovací buňky) jsou dva samostatné dvoulůžkové pokoje a jedno společné sociální zařízení pro jednu ubytovací buňku. Kapacita je 42 lůžek pro internát (pro žáky naší školy) a 78 lůžek pro domov mládeže (pro žáky ostatních střednich škol). Budova se nachází přímo v areálu školy na adrese Jablonecká 999, Liberec 6.

Instrukce k nástupu na internát a domov mládeže pro rok 2024/2025

pdf Instrukce k nástupu na internát a domov mládeže

pdf Seznam umístěných na internát a domov mládeže

Kritéria pro přijetí žáka do školského ubytovacího zařízení (internát a domov mládeže) pro školní rok 2024/2025

Přijetí žáků vychází ze zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlášky č. 108/2005 Sb. o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, ve znění pozdějších předpisů.
O přijetí žáků rozhoduje ředitel školy na základě přihlášky podané zákonným zástupcem nezletilého žáka nebo zletilým žákem. Přihláška dále musí obsahovat kritéria ubytování spolu s dopravní obslužností žáka z místa trvalého bydliště do Liberce. Přihlášku na internát nebo do domova mládeže lze podat do 31. 05. 2024 osobně přímo na recepci internátu a domova mládeže nebo cestou České pošty, s.p. na adresu SOŠ Liberec, Jablonecká 999 nebo elektronicky na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo do datové schránky assk8zq. Žáci, kteří ji odevzdají po tomto termínu, budou zařazeni v rozhodovacím řízení mezi náhradníky.

pdf Kritéria ubytování internát

pdf Kritéria ubytování domov mládeže

pdf Přihláška na domov mládeže a internát (formulář tiskněte oboustranně nebo si ho přijďte vyzvednout na ubytovací zařízení osobně)

pdf Přihláška na domov mládeže a internát - editovatelná

pdf Vnitřní řád internátu

pdf Vnitřní řád domova mládeže

pdf Základní informace o ubytování a stravování - DOMOV MLÁDEŽE

pdf Základní informace o ubytování a stravování - INTERNÁT

pdf Náležitosti k zavedení trvalého příkazu

Rozhodnutí o přijetí na internát nebo domov mládeže

Ředitel školy vyrozumí zákonné zástupce nezletilých žáků a zletilé žáky prvních ročníků o přijetí či nepřijetí na internát nebo DM nejpozději do 25. 6. 2024. Přihlášky podané v průběhu školního roku budou postupně vyřizovány s přihlédnutím ke stavu naplnění kapacity ubytovacího zařízení.

Fyzický nástup přijatého žáka na internát nebo DM je den před začátkem školního vyučování. Nástup přijatého žáka je podmíněn přijetím na střední školu, splněním platebních podmínek a předáním všech potřebných dokumentů. V opačném případě bude na místo přijatého žáka umístěn náhradník.

Ceník služeb

 Cena pro žáky SOŠCena pro žáky ostatních SŠ
Cena za ubytování měsíčně: 1300 Kč 1500 Kč
Cena za celodenní stravování 125 Kč 125 Kč
Cena za polodenní stravování - 80 Kč
Snídaně 20 Kč 20 Kč
Přesnídávka 10 Kč 10 Kč
Oběd 45 Kč 45 Kč
Svačina 10 Kč 10 Kč
Večeře 40 Kč 40 Kč
Celková částka na měsíc včetně plné penze na žáka 4000 Kč 4200 Kč
Celková částka na měsíc včetně polopenze na jednoho žáka - 3300 Kč

 

Žáci ubytovaní na internátě nebo DM jsou pod dozorem nočního, denního a skupinového vychovatele.
V rámci mimoškolní činnosti mají ubytovaní žáci možnost zapojit se do různých zájmových kroužků. Dále mohou žáci využívat školní tělocvičnu s posilovnou. Mají právo na osobní volno a činnosti dle svých zájmů.

Žáci si mohou předplatit využívání připojení k internetu. Ubytovací zařízení je pokryto jak sítí WiFi, tak pevnými kabely v jednotlivých pokojích. Ubytovací zařízení je napojeno na internet optickým kabelem o rychlosti 100 Mbps.

Ubytovaní žáci mají k dispozici komfortně vybavenou klubovnu (multimediální televize, zvuková souprava, kytara, stolní hry, digitální šipky, počítač, stolní tenis, kulečník). Na každém patře je také společná kuchyňka se základním vybavením (el. sporák, rychlovarná konev, mikrovlnná trouba, lednička).

V případě přijetí na internát nebo DM se vyplňují při nástupu následující formuláře (všechny formuláře obdržíte od pracovníků ubytovacího zařízení):

pdf Čestné prohlášení

pdf Prohlášení zákonného zástupce žáka mladšího 18 let - DOMOV MLÁDEŽE

pdf Prohlášení žáka staršího 18 let - DOMOV MLÁDEŽE

pdf Prohlášení zákonného zástupce žáka mladšího 18 let - INTERNÁT

pdf Prohlášení žáka staršího 18 let - INTERNÁT

pdf Žádost o připojení zařízení k internetu

 

Jakubička

Mgr. Roman Jakubička

zástupce ředitele pro mimoškolní činnost

přízemí internátu

Tel.: 484 842 113, 725 448 277

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontaktní formulář