Moderní stravovací komplex nabízí volné kapacity jak ve vlastní jídelně, tak i v komerční nabídce jídel. V době mimo pravidelný provoz lze jídelnu využívat jako restaurační nebo konferenční sál s možností přizpůsobení individuálním potřebám zájemce.

Odkaz na jídelní lístek

Pokyny pro nové strávníky

• Každý nový strávník je povinen vyplnit přihlášku ke stravování, kterou odevzdá v kanceláři ŠJ – B004.
  • Odevzdáním přihlášky je žák automaticky přihlášen ke stravování od prvního dne po celou dobu studia a externí strávník po celou dobu jeho stravování.
  • Jakékoli změny, které nastanou v průběhu poskytování stravy je strávník povinen neprodleně nahlásit opět v kanceláři ŠJ - osobně, telefonicky, popřípadě e-mailem (změna čísla bankovního účtu, adresy, telefonního čísla, přechod na jinou školu, ukončení stravování...)
  • První den strávník zaplatí zálohu na čip (v kanceláři ŠJ) v hodnotě 100,- Kč, který používá k prokázání nároku na stravu a objednávání stravy.
  • Při ztrátě čipu je vydán nový za 100,- Kč.

pdf Stáhnout přihlášku pro žáky

pdf Stáhnout přihlášku pro externí strávníky

Ceny stravného

Výše stravného je určena předpisem ředitele školy a činí:

Žáci/žákyně školy a internátně se stravující žáci/žákyně
snídaně, přesnídávka, svačina
Celkem 93 Kč
Externí strávníci v době, kdy vaří žáci/žákyně odborného výcviku
snídaně, přesnídávka, svačina
Celkem 154 Kč
Zaměstnanci SOŠ Liberec
Důchodci SOŠ Liberec
oběd 46 Kč
Doplňková činnost, stravování v průběhu prázdnin, kdy nevaří žáci/žákyně odborného výcviku
snídaně
Celkem 185 Kč

Placení stravného

Bezhotovostní platbyHotovostní platby - v kanceláři B004

Strávník musí zadat trvalý příkaz k úhradě z vlastního účtu nejpozději k 20. dni předcházejícího měsíce (první platba na září se provádí už v srpnu) na účet školy:

číslo účtu:  107-7653830257/0100
KS:           0308
VS:           evidenční číslo strávníka (přidělí ŠJ), popřípadě do poznámky napsat jméno strávníka (pro lepší identifikaci platby)

Obědy se školním dětem a externím strávníkům prodávají na celý měsíc dopředu, a to nejpozději do předposledního pracovního dne v měsíci na měsíc následující (pokud není stanoveno jinak).

Z důvodů zajištění plynulé účetní uzávěrky se poslední pracovní den v měsíci neprovádí jakékoliv vyúčtování, ani se nepřijímají platby na stravování.

Úřední hodiny kanceláře školní jídelny jsou denně od 11:30 do 13:30 hodin.

Vyúčtování na konci školního roku

Strávníkům, kteří platí stravu převodem z běžného účtu, bude automaticky provedeno vyúčtování na konci školního roku (červenci), případné přeplatky budou vráceny na účet, který strávník uvedl v přihlášce.

Strávníci, kteří platí stravu hotově, si vyzvednou zůstatek v hotovosti (v případě nezletilých žáků bude hotovost vydána na písemnou žádost zákonného zástupce).

Pokud bude v pololetí přeplatek na stravě vyšší jak 2.500,- Kč, lze jej vyrovnat již v pololetí na písemnou žádost zletilého žáka nebo v případě nezletilých žáků na písemnou žádost zákonného zástupce.

V případě ukončení studia se vyúčtování provádí okamžitě.

Stravování v době prázdnin, ředitelského volna a v době nemoci

V době prázdnin a ředitelského volna jsou obědy žákům odhlašovány, děti nemají nárok na zlevněné obědy.

Rodiče mohou přihlásit děti na obědy za plnou cenu. Na základě zákona č. 561/2004 Sb. o základním a středním vzdělání /školský zákon/ a vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování mají žáci a studenti nárok na stravování v době jejich pobytu ve škole a první den nemoci.

Pokud by se chtěly děti stravovat o prázdninách či ředitelském volnu nebo si obědy odebírat v době nemoci, možné to je, ale pouze za plnou cenu oběda, včetně mzdových a věcných nákladů.

Za neodebrané a neodhlášené obědy se náhrada neposkytuje.

Stravování po složení závěrečné zkoušky nebo maturitní zkoušky

Žák přestává být žákem školy dnem následujícím po dni, kdy úspěšně vykonal závěrečnou nebo maturitní zkoušku. Nevykoná-li zkoušku v řádném termínu, přestává být žákem školy 30. června roku, v němž měl vzdělání řádně ukončit (§75 a § 81 školského zákona).

Žáci se mohou stravovat i po složení závěrečné zkoušky, ale opět za úplatu jako externí strávníci.

Časy pro výdej jídel

Výdej snídaní 06:00 – 08:00 hodin
Výdej jídel do jídlonosičů 10:50 – 11:10 hodin
Výdej obědů pro cizí strávníky 11:10 – 11:30 hodin
Výdej obědů 11:30 – 14:30 hodin (v pátek do 14:00 hodin)
Výdej večeří 18:00 – 19:00 hodin (ve středu 19:00-20:00 hodin)

Objednávání a odhlašování stravy

Pro školní strávníky a cizí strávníkyPro internátně ubytované

strávníci si sami objednávají i odhlašují stravu buď:
•    na terminálu ve školní jídelně
•    v kanceláři ŠJ – B004
•    telefonicky na číslech: 484 842 123/143, 604 255 125
•    e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
•    na webovém rozhraní

vždy alespoň den předem do 15:00 hodin.

ti mají stravu nastavenou automaticky měsíc dopředu, sami si volí oběd č. 2 a také si sami odhlašují stravu buď:
•    na terminálu ve školní jídelně
•    v kanceláři ŠJ – B004
•    u svého vychovatele
•    telefonicky na číslech: 484 842 123/143, 604 255 125
•    na webovém rozhraní

vždy alespoň den předem do 15:00 hodin.

Dokumenty

Hlavní zásady provozní a osobní hygieny ve stravovacích službách, Provozní řád školní jídelny a kuchyně jsou součástí Provozního řádu, který je dostupný v Dokumentech.

Odkaz na fakturační údaje.

Zdarska

Romana Žďárská

vedoucí školního stravování

Tel.: 484 842 123

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

DSF0091u

Alena Lišková