Loading color scheme

Jak se šije u Blanky Matragi?

My „Švadlenky“, tzn. žáci a žákyně oboru Šití oděvů jsme se ve středu 17.5.2023 rozjeli do Prahy, abychom se inspirovali u špičkové módní návrhářky Blanky Martagi, která má stálou výstavu svých modelů v Praze v Obecním domě.

Spolu se našimi učitelkami odborných předmětů jsme se na výstavě rozplývali nad záplavou nádherných hedvábných šatů, mistrovsky vypracovaných, s překrásnými výšivkami, aplikacemi, ozdobenými korálky, perlami, broušenými kameny a dalšími prvky mnohdy z produkce firmy Preciosa. Moc se nám líbila nová kolekce Elements, kterou známe z youtube, která je obohacena o nejnovější technologie nejen v materiálech, ale hlavně v přístupu a používání autorských inovačních nápadů v 3D efektu s iluzionistickými prvky. Obdivovali jsme také vystavené sklo, porcelán, sochy, lustry, šperky či grafiky z dílny Blanky Martragi.

Po výstavě jsme si prohlédli Staroměstské náměstí s Orlojem, prošli jsme se po nábřeží Vltavy s vyhlídkou na Pražský Hrad a mrkli do stánků na Karlově mostě.

Den jsme si pěkně užili a počasí nám přálo. Těšíme se, až budeme nové inspirace používat ve své praxi 😊

Projektový den byl financován z prostředků grantu Nadace Preciosa z projektu Švadlenky jsou modelky, který trvá do 31.8.2023.

    logo SOŠ                             logo preciosa