Loading color scheme

Lyžařské tažení za medailemi bylo úspěšné

Za mrazivého, ale slunečného počasí se konal dne 9.2.2023 Regionální přebor v běhu na lyžích, a to na oblíbeném běžeckém okruhu v Jablonci nad Nisou – Na Sádkách.

Že naše škola nemá o reprezentanty v této disciplíně nouzi, svědčí počet účastníků z řad našich žáků – 7 chlapců a 4 dívky. Všichni závodili v juniorských kategoriích, v nichž se utkali o medaile a diplomy na trati dlouhé 5 000m. Odměnou za úsilí vynaložené na trati bylo hned 6 medailových umístění. V kategorii juniorů zvítězil Matěj Potměšil, druhé místo obsadil Jan Zimmermann a třetí dojel do cíle Jiří Tomíček. Výborně si vedly i naše juniorky, z nichž nejrychleji projela pětikilometrovou trať Štěpánka Kolátorová, jako druhá přiběhla do cíle Marie Kamenská a na třetím místě se umístila Kateřina Nosková. Statečně bojovala na trati i Kateřina Čížová, která obsadila čtvrté místo. Dalšími úspěšnými závodníky naší školy byli chlapci Jan Pospíšil, Damián Šoun, Samuel Berousek a Vlastimil Jakubička.