Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Dne 6.4.2022 proběhl již čtvrtý ročník dovednostní soutěže mezi spřátelenými školami z Nového Města nad Metují, Frýdlantu v Čechách, Hradce Králové a naší školou pod názvem "Šikovné ruce".

Soutěže se zúčastnila čtyři dvoučlenná družstva žáků Provozních služeb a příbuzných oborů. Soutěžící se utkali celkem ve 3 disciplínách-zhotovení jednoduchých pokrmů z vajec včetně zeleninové oblohy, dále zhotovení velikonočního vejce pomocí ručního šití s lepením textilních dílků. Poslední disciplínou bylo žehlení a mandlování prádla.

Děkujeme všem zúčastněným žákům i zástupcům škol za příjemně prožitý soutěžní den.

Soutěž i její příprava proběhla díky finančnímu příspěvku Nadace Preciosa.

Logo OPVVV