Loading color scheme

Harmonizační pobyt kuchařů

Ve dnech 24. – 26.11.2021 jsme my kuchaři absolvovali harmonizační pobyt Spolu po COVIDu - SOŠ Jablonecká 999 s naší paní třídní učitelkou Šárkou Vlachovou a panem mistrem Tomášem Slavíkem a lektory společnosti MAJÁK.

Na pobyt jsme jeli vlakem do Oldřichova v Hájích do DDM Větrník.

Aktivity Majáku byly promyšlené a zajímavé. Jak se k sobě chováme ve třídě, ve škole, a i jak se k sobě lidi chovají ve společnosti k těm, co jsou něčím odlišní nebo jak se společnost rozdělila kvůli očkování. Taky na pobyt nemohli jet někteří naši spolužáci, kteří nebyli očkovaní, a to nás mrzelo. A že se má pomáhat starým druhým lidem, kteří to potřebují, např. starým a nemocným.

Zkoušeli jsme různé aktivity, jak být v pohodě, ubránit se negativním myšlenkám a jak zvládat obtížné situace. S lektory Majáku byla legrace, moc jsme si to užili. Většinu témat jsme vyzkoušeli formou her a soutěží.

Bavili nás hry, např. Jedovatá žába, Šílená kráva byla fakt šílená 😊 a hra s balónky. Líbila se nám i hra Bomba a štít a když jsme stavěli Dvě věže. To jsme se museli domlouvat, jak jednotlivé kusy věže uchopíme hákem. Hák byl připevněný na hodně provazech a my jsme drželi každý jeden konec. Moc jsme se u všeho nasmáli.

Při procházce v lese jsme se my, kuchaři, bavili o květinách, kterými se zdobí jídla a jsou i jedné. Jsme přeci kuchaři 😊

Atmosféra po celou dobu byla uvolněná, bylo fajn poznat vyučující z jiného úhlu pohledu. Harmonizační pobyt se nám moc líbil, jsme rádi, že jsme ho mohli strávit se svými spolužáky, v naší třídě jsou fajn lidi. Čas s paní třídní učitelkou a mistrem jsme si velmi užili a těšíme se na podobné akce.

Zdeňka Poddaná, Lucie Hanková a spolužáci 😊

  Realizace programu Spolu po Covidu byla podpořena MŠMT