Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Ve středu 22. 9. 2021 jsme se účastnili již tradiční akce ŘEMESLA NEJSOU OUT, která se konala na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci od 9.30 do 16 hodin. Probíhaly zde praktické ukázky řemesel a módní přehlídky. Naše škola prezentovala obory zednické práce, dlaždičské práce, strojírenské práce, provozní služby, malířské a natěračské práce, zahradnické práce a praktickou školu.

„Řemesla“ zorganizovaly a pořádaly Škola Kateřinky, Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant a SOŠ, Liberec, Jablonecká ul. I přes nepříznivé počasí byla účast z řad žáků regionálních základních škol dobrá.