Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Po dlouhé době jsme opět mohli společně „vyrazit do terénu", a tak jsme se vydali na cestu za poznáním opravdového kouzla, které nabízí elegantní bylina LEVANDULE.

Dne 28.6. jsme se společně vypravili vlakem do Hejnic. Po dobré zmrzlině a shlédnutí dominanty Hejnic - chrámu Navštívení Panny Marie,  jsme pokračovali již pěšky, částečně po Staré poutní cestě až do Luhu pod Smrkem. Zde jsme navštívili farmu, která se zabývá pěstováním několika druhů levandule a vyrábí z nich velmi zajímavé produkty (sirupy, oleje, mýdla a další léčivé kosmetické přípravky). Vyslechli jsme si zajímavou komentovanou prohlídku, ochutnali báječný osvěžující sirup, zasoutěžili si v poznávání rostlin, zakoupili dárečky vyrobené částečně ze zdejších výpěstků a pokračovali po stezce na nádraží do Raspenavy, odkud jsme dojeli vlakem zpět do Liberce.