Loading color scheme

Informace o průběhu domácího vzdělávání 3

Milí žáci, vážení rodiče,

sledujeme stejně jako Vy jednotlivá vyjádření Vlády ČR k postupnému rozvolňování nouzových opatření. Připravuje se také plán na postupné otevírání škol. Je velmi pravděpodobné, že žáci závěrečných ročníků se v omezené míře na konci května nebo v červnu do škol vrátí, aby mohli vykonat závěrečné zkoušky.

Dosavadní informace jsou však neúplné a prozatím neřeší všechny varianty situací, které mohou v činnostech jednotlivých škol nastat. Je proto důležité vyčkat na jasnou legislativní úpravu ministerstva školství, které je oprávněno určit například konkrétní termín závěrečných a přijímacích zkoušek. Stejně tak možnosti ubytování na internátu.

Mějte prosím proto ještě několik dní trpělivost. Jakmile budou známá podrobnější stanoviska pro resort školství, okamžitě zveřejníme informace také pro naši školu. Předpokládám, že během příštího týdne bude situace jasnější. Sledujte prosím i nadále naše webové stránky.

Zároveň bych všem žákům i rodičům chtěl poděkovat za dosavadní vstřícnou spolupráci. My všichni pedagogové máme radost, že se žáci doma učí, komunikují s námi a mají zájem o dění ve škole. Stejně tak rozumíme tomu, že ne každý má doma dobré podmínky pro samostudium, příslušné vybavení a znalosti pro tento způsob výuky. O to víc oceňujeme dosavadní úroveň spolupráce. Dobře víme, že na tom mají zásluhu i rodiče a rodiny, které žákům hodně v přípravě pomáhají a podporují je. Také tuto podporu nevnímáme jako samozřejmost a povinnost, ale naopak za ni upřímně děkujeme.

Za pedagogický sbor SOŠ Liberec

Milan Adamec

ředitel školy

 

16. dubna 2020