Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Dva žáci oboru strojírenské práce se zúčastnili ve středu 3. 4. 2019 vědomostní a dovednostní soutěže pro II. ročník v prostorách SOU, Praha-Radotín.

V letošním roce proběhl již 18. ročník, ve kterém se utkala čtyři odborná učiliště. Za naši školu soutěžili dva žáci Vojtěch Vavřich a Nikolas Laci.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách, v teoretické části psali jeden test zaměřený na všeobecnou část a technologii zpracování kovů, a druhý poznávací test.

Praktická část se skládala z měření a zhotovení výrobku dle výkresové dokumentace s využitím základních operací ručního zpracování kovů.