Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Dne 3.4.2019 proběhl již třetí ročník dovednostní soutěže mezi spřátelenými školami z Nového Města nad Metují, Frýdlantu v Čechách, Hradce Králové a naší školou pod názvem "Šikovné ruce". 

 Soutěže se zúčastnila čtyři dvoučlenná družstva žáků Provozních služeb a příbuzných oborů. Soutěžící se utkali celkem ve 3 disciplínách- příprava bílkové polevy a následné zdobení velikonočních perníčků, ruční obšití jehelníčku a čištění podlahové krytiny.

V příjemné a přátelské atmosféře vybojovalo družstvo děvčat naší školy příčku nejvyšší. Děkujeme všem zúčastněným žákům i zástupcům škol za příjemně prožitý soutěžní den.