Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Od 1. února je zahradnictví naší školy jediným oficiálním místem v Libereckém kraji, které se může zabývat pěstováním bylinky s názvem merlík vonný. Potvrzuje to certifikát, který převzal ředitel školy z rukou velvyslankyně Mexika v ČR při její návštěvě školy ve čtvrtek 31. ledna.


Merlík vonný je jednoletá bylina typická pro středoamerické a jihoamerické země, která je považována za jednu z nejdůležitějších bylinek pro přípravu tradičních mexických jídel. Ceněná je především pro svoje zdravotní účinky, k nimž patří snižování nadýmání po konzumaci luštěnin, léčba žaludečních a střevních potíží nebo pomoc s likvidací střevních parazitů.

merlik