Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 jsme opět v rámci projektu NAKAP LKI zorganizovali a realizovali projektový den pro skupinu deseti žáků - tentokrát ze základní školy v Liberci, Orlí ul. 140/7. Chlapecká část pracovala v zámečnické dílně a vyrobila růži z měděného plechu, děvčata v krejčovské dílně ušila voňavý polštářek, zdobený stuhami.

Po přestávce s občerstvením zbyl čas i na prohlídku školního areálu s návštěvou pracovišť dalších oborů a předání informací k možnosti vzdělávání v naší střední odborné škole. Za realizaci akce patří dík jednak projektovým vyučujícím, ale také žákům střední školy, kteří na dílnách byli dětem ze ZŠ Orlí nápomocni jak radou, tak praktickými ukázkami činností.

2018 razitko