Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Všechno začalo v dubnu. Jelikož počasí ještě úplně nepřálo, byla uspořádána pěvecká soutěž v karaoke

(z reproduktoru vychází pouze hudba bez zpěvu a dataprojektorem promítán text). Zpočátku byl velký ostych před ostatními, ale již po několika písních jsme se snadno osmělili a žádali stále nové a nové písně. Zpívali jsme před odbornou porotou, která i naše umělecké nadání ocenila. Ale více než kdy jindy, tak zde šlo o radost z pouhého okamžiku, nikoliv o samotné umístění či ceny. Po 2 hodinách jsme museli neúprosně mikrofon pustit a doufat, že bude karaoke brzy zopakováno.
Ano, proběhlo v menším měřítku ještě i v červnu.

Následoval nabitý květen. Každoročně, i letos, jsme se zapojili do prodeje květin proti rakovině. Letos internát reprezentovalo 10 krásných dívek (8 středoškolaček, 2 žákyně SOŠ). Využili jsme příjemné prostředí rozkvetlé zahrady v našem areálu a lehce si „zablbli" s fotoaparátem. Myslím si, že série 50 fotek patří již k denním standardům každé dívky.
Ve stejném týdnu jsme si poslechli cestopisné povídání s bohatou foto projekcí z Argentiny od pana vychovatele Černého.
Ještě v tentýž týden v sobotu vyjely paní vychovatelky do Bílého Potoka, kde reprezentovaly školu košíkářskou a jinou manuální činností na „Jarním bazaru.“
Ke konci měsíce si žáci připravili hudební, nebo taneční vystoupení, závěrečné ročníky se rozloučili se svými vyučujícími na akci školy, která nese název Majáles. Počasí nám moc nepřálo, ale oslavy studentstva jsme si i tak užili.
Poslední den v měsíci nás navštívili pracovníci sponzorské společnosti Makro, aby nás informovali, co je potřeba znát, či na co si dát pozor, nebo co naopak zaměstnavatelé vyhledávají u svých zaměstnanců při výkonu práce v podobném obchodním řetězci.

Červen už byl ve znamení zkoušek. Pro někoho závěrečných, pro jiného ročníkových.
Pro vybrané žáky byl uspořádán turistický kurz internátu s přespáním ve stanu. Žáci si opět vyzkoušeli něco nového, co nemají každý den (nebo dokonce, co ještě nikdy nezažili), co jim rozšiřuje jejich komfortní zónu poznání a vědomí.

Poslední slova jsou dopsána. Školní rok 2017/2018 pomalu končí. Některým se povedl výborně, jiným hůře. Nastávající prázdniny jsou časem, kdy příjemné vzpomínky zůstávají v paměti, špatnosti zapomínáme. Kdy se můžeme připravit na nový začátek. Nebo naopak na úspěšné zvládnutí toho, co jsme v letošním školním roce nezvládli.
Pracovníci internátu přejí příjemně strávené prázdniny se spoustou sluníčka!
Sejdeme se opět (nebo pro někoho nově) v neděli 2. 9. 2018.