Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Dne 18.4.2018 proběhl druhý ročník dovednostní soutěže mezi spřátelenými školami z Nového Města nad Metují, Frýdlantu v Čechách, Hradce Králové a naší školou pod názvem "Šikovné ruce". 

 Soutěže se zúčastnila čtyři dvoučlenná družstva žáků 2 ročníku oborů Provozních služeb, Stravovacích a ubytovacích služeb a oboru Práce ve službách a domácnostech. Děvčata i chlapci se utkali celkem ve 3 disciplínách- příprava a prezentace vybraného zeleninového salátu, ruční obšití jehelníčku, mytí a leštění skleněných ploch.

V příjemné a přátelské atmosféře vybojovalo družstvo děvčat naší školy příčku nejvyšší. Děkujeme všem zúčastněným žákům i zástupcům škol za příjemně prožitý soutěžní den.