Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Patnáct žáků z naší školy prožilo šest krásných dní ve známe jizerskohorské osadě Jizerka. Žáci i se svými učiteli se sem přijeli rozloučit s letošní lyžařskou sezonou.

Kromě běžeckého lyžování si žáci mohli vyzkoušet např. pohyb v hlubokém sněhu na sněžnicích nebo potrápit své tělo v tělocvičně vybudované ze staré sklárny. Návštěvou místního muzea se mladí sportovci seznámili s historií nejen této horské obce, ale celé oblasti Jizerských hor. Počasí bylo po většinu pobytu slunečné a mrazivé. Z toho důvodu byl letos výstup na nedalekou "tisícovku" Bukovec velmi náročný. Na závěr tréninkového pobytu mohli žáci poměřit své síly v závodě na 3km nebo 5km. Vítězem závodu na 5km se stal Radek Szajkó, 3km vyhrála Hedvika Horáčková.