Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

V únoru to na venkovní aktivity moc nebylo, proto byl uspořádán již tradiční, velmi oblíbený, sportovní turnaj v tělocvičně. Opět jsme vyzvali pedagogický sbor k tomu, abychom je porazili ve florbale.

Postavili jsme proti nim 3 internátní týmy (jeden tvořen pouze dívkami ze SŠ) + 1 školní tým. Učitelé se probojovali do finále, kde následně přenechali vítězství žákům školy. Celé odpoledne bylo velmi fajn se spoustou emocí.
Abychom vyhráli v následujícím roce, nepodcenili jsme přípravu a zašli již nyní do školní posilovny. Kruhový trénink a váhové rozložení jednotlivých závaží jsme si určili sami. Vzájemné povzbuzování a motivace k větším sportovním výkonům je samozřejmostí.

Následné aktivity byly v "kulinářském umění." Nejprve nám dívky připravily česnekovou pomazánku a následný měsíc usmažily kupu langošů. Nemusím zmiňovat, že obojí velmi chutné, prostě vyníkající. I přesto, že třeba langoše dělaly některé dívky úplně poprvé v životě.

Zima byla taková, jaká byla, ale výzdoba internátu se pomalu přebarvila na jarní a velikonoční proměnu v rámci pravidelné rukodělné činnosti. O tom, jak se přebarvila výzdoba, se nejlépe přesvědčíte sami při třídních schůzkách, které se konají 17. dubna.