Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Zářivý svět módy plný krásných šatů a doplňků navštívily dívky oboru Šití oděvů v rámci výstavy Blanky Matragi v Praze v Obecním domě.

A co o výstavě napsaly samotné účastnice Markéta a Kateřina?

„Dne 21. 11. 2017 jsme se vypravily do Prahy na výstavu módní návrhářky Blanky Matragi. Výstava byla úžasná, byla tam spousta krásných šatů pošitých korálky a flitry a nádhernými kameny, návrhy šatů, šperků a různé obrazy s modelkami. Viděly jsme také, jak Blanka měla na své výstavě plátna hedvábí, na která si nejdříve vybarví na látku ornamenty různými barvami, pak jsou z nich šité šaty a nakonec jsou ozdobeny výšivkami, bižuterními kameny, korálky a aplikacemi.

Potom jsme se stavily do prodejny Blanky Matragi, paní prodavačka nebyla moc šťastná, šaty „na živo“ byly úžasné, některé šaty měly cenovku za 140 tisíc, krásná cena no J

Také nesměla chybět prodejna Preciosy na Rytířské ulici, tam měli na ukázku zavěšené krásné třpytivé křišťálové lustry, luxusní byl lustr z kapiček, které se pohybovaly a dotýkaly vody pod lustrem, dále nádherné šperky, ozdoby, vázy, mísy a figurky.

Byly jsme překvapené a nadšené, děkujme za krásný výlet J

Exkurze byla realizována v rámci projektu Škola šití z prostředků grantu Nadace Preciosa.