Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Muzeum skla a bižuterie je svými exponáty velikou inspirací pro odborníky ve světě módy. Jablonecká bižuterie je světoznámý pojem stejně jako české sklo nebo pivo.

Dne 25. října 2017 navštívilo 11 žákyň oboru Šití oděvů stálou expozici muzea, kde jejich srdce plesala nad nádhernými výrobky z rukou šikovných jabloneckých řemeslníků. Švadlenky si umí představit, kolik času a práce a trpělivost je potřeba k vyčarování kouzelných výrobků. A viděly hodně: šaty, šperky, knoflíky, vyšívané kabelky, nádherné botky pošité korálky a různé módní doplňky, ze kterých přecházel zrak.

Akce byla uskutečněna v rámci projektu Škola šití z prostředků grantu Nadace Preciosa.