Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Vše se rozjelo tak, jak má. Začala pravidelná mimoškolní činnost - sportovní kroužek včetně posilovny, rukodělné aktivity, keramika, pěvecký kroužek, modeling. Ale zároveň nepravidelné aktivity.

V říjnu jsme mohli zažít: návštěvu Dětského centra Sluníčko, vyprávění z cest po Gruzii, dlabání dýní, či Halloween párty.

Na začátku měsíce proběhla finanční sbírka přímo mezi žáky pro děti umístěné v Dětském centru Sluníčko (dříve kojenecký ústav). Vybralo se neuvěřitelných 1100 Kč. Za vybrané peníze jsme koupily dětské přesnídavky, různé doplňky dětské stravy, nějaký ten pamlsek. Během babího léta doneslo 17 dívek (středoškoleček i ze SOŠ) tyto věci dětem umístěným ve jmenovaném ústavu. Chvíli si s nimi pohrály a pak procházkou zase zpět na internát. Některé naše slečny byl tak dojaté, že by si nejradši nějaké dítko vzaly domů.

O tom, jak se žije v Gruzii, co si tam dávají k jídlu, co můžeme vidět či navštívit, nám vyprávěl p. vychovatel Kudlička. Promítnul překrásné fotografie místní krajiny, pobavil nás záživnými historkami, řekl pár gruzínských slovíček. Na promítání z jiných zemí se můžeme těšit v následujících měsících.

Během pravidelné mimoškolní činnosti jsme se připravovali na Vánoce - vyráběli stromečky z kartonů a bavlnky. Některé potěší naše rodiče, jiné zaměstnance školy, ale o tom vlastně pssst!

Závěr měsíce patřil Halloweenu. Tradiční akce, která se těší obrovské oblibě mezi všemi žáky. Vše začíná dlabáním dýní - některé byly skutečně veliké! Sami si vytvoříme návrhy, co tam chceme umístit za tvary a jak bude celá dýně vlastně vypadat, následně dostaneme ostré nástroje a pouštíme se do celkové realizace. Když máme po několika hodinovém boji naše dílo hotovo, odneseme ven, nasvítíme svíčkou a následně probíhá hodnocení od zaměstnanců školy. Letos to měli skutečně těžké, však můžete v galerii posoudit.
Dívky z cukrářských oborů upekli z dýní výtečné sušenky, které následně zdobily stoly Halloween párty. Ta už je převážně v našich rukou - výběr hudby (na šlágry vychovatelů ze 70. let by nikdo nepařil), příprava skvosných obličejových masek, taneční kreace. Myslíme si, že párty tohoto typu by mohla být častěji.