Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Když se ve škole na Jablonecké 999 řekne „Skokovy“, všichni vědí, co to znamená. A tento rok se zase jelo!

V termínu 25. – 29.9.2017 se 37 žáků a jejich 5 učitelů zúčastnilo cyklisticko-koloběžkařsko-turistického kurzu v penzionu Espero ve Skokovech. Kurz si všichni užili. Počasí se nakonec umoudřilo, v penzionu dobře vařili. Program byl připravený od rána do večerních hodin, takže se nikdo nemohl nudit.

Každé ráno byla v 8 hodin snídaně, po které se nastupovalo na sportovní aktivitu. Kluci a holky si vybírali mezi kolem, koloběžkou a pěší turistikou. Po obědě a chvilkou klidu se znovu všichni vydali za dobrodružstvím dle svých zájmů a vrátili se až na večeři. Poté se všichni dobře pobavili u vtipných soutěží o celkem vtipné ceny, kdy žáci poznávali své spolužáky i sami sebe. Po soutěžích byla večerka a zasloužený spánek.

Ve středu byl oběd o hodinu dřív, protože se všichni společně vydali na hrad Kost. Hodina navíc se hodila k prohlídce hradu, ve kterém se točila např. i oblíbená pohádka S čety nejsou žerty.

Ve čtvrtek odpoledne se závodilo u blízkého rybníka na cyklostezce v jízdě na kole a koloběžce. Poté už jen honem nasbírat dřevo na táborák, poslední soutěž, vyhlášení výsledků závodů, předání darů, diplomů a opékání buřtů.

Kristýna G. a Kristýna J. z 2.H celou akci shrnuly: „Užily jsme si to na 100%. Líbily se mi koloběžky, sbírání hub, večerní hry, hrad Kost. Pan učitel Gašpar byl vtipný. Ráda jsem poznala nové kamarády. Celkově celý týden byl super J