Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Začíná vždy velmi hekticky, rozřazení do pokojů, poznání nových tváří, hromada pravidel, které si musíme zapamatovat. Vychovatelé s námi schůzovali i dvakrát v týdnu, aby nám vše vysvětlili. Již během září jsme se vrhli na mimoškolní činnost.

Jelikož bylo krásné počasí, udělali jsme výlet do blízkého okolí. Obešli jsme přehradu, vyzkoušeli cvičební stroje v přírodě, užili si legraci a příjemné odpoledne.
V následujících dnech jsme zkusili štěstí při nejhazardnější hře na světě "Človeče, nezlob se!" Zapojili se téměř všichni žáci druhého patra a účast 22 dětí hodnotíme jako velice výbornou! Večer se hrálo finále. Šestice nejlepších. Zde to vypadalo, že se již snad nenajde vítěze. Ale po 40 minutovém boji se stala absolutní vítězkou Kája Mašková, která si odnesla drobný, věcný dárek.

Promítání fotek z minulého školního roku přilákalo do klubovny opět spoustu lidí, ať už středoškoláky, tak i žáky SOŠ. Klubovna byla naplněná k prasknutí, někteří seděli na zemi, jiní stáli. Půl hodina nostalgie a přání, aby i letošní rok byl tak krásný.

Nejen pro sportovce byl uspořádán běh do schodů. Zástupy fanoušků povzbuzovaly své favority, aby jejich čas byl ten nejlepší. Schody vyběhli i páni vychovatelé, aby ukázali, že nejsou žádná béčka. O první místo se doslova porvali Ondřej Bilý a Petr Demeter. Druhý zmíněný zvítězil s časem 12,05 o pouhé 0,2 vteřiny. Vítěz za svou snahu získal opět drobné ceny.

Rozjela se nám i pravidelná mimoškolní činnost. Chlapci zkulturnili své tělo v posilovně a zapotili se v tělocvičně, dívky tvořily z keramiky.