Loading color scheme

Měsíc červen na internátu

Červen - měsíc zkoušek a dohánění termínů. Není to však jediné, co na internátu proběhlo.

Děti se i v červnu zúčastňovaly pravidelných aktivit - pletení košíků, přes úmorné vedro chodily do tělocvičny, našly si vlastní individuální aktivity (stolní tenis, kulečník apod.) Do toho byly uspořádány dva výlety.
První na začátku měsíce do Centra pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec. Návštěva útulku se velice líbila. Před samotnou návštěvou proběhla sbírka mezi žáky internátu, ve které se letos vybralo něco přes 800 Kč. Za tyto peníze byly pořízeny granule pro psy a taštičky pro kočky. Zjistili jsme, že v Centru nejsou pouze psi a kočky, ale i třeba ptáčci, kteří mají poraněné křídlo, nebo se prostě nalezli na zemi mimo hnízdo. Během slunečného dne jsme vyvenčili 5 psů a udělali tím radost zaměstnancům útulku.

Druhou netradiční aktivitou byl výlet do Heřmanic na Frýdlantsku. Dlouho dopředu plánovaná akce. Výlet byl uskutečněn v den ředitelského volna z důvodu, aby žáci nemuseli odjíždět na jeden den domů a druhý den se zase vracet na internát. I přes hlášené bouřky se výlet naprosto povedl. Navštívili jsme rozhlednu v Heřmanicích (24 metrů vysoká věž, 99 schodů - pro některé nadsportovní výkon), viděli práci sklářů ve sklárně a shlédli překrásný útvar na konci obce - čedičový lom. Dobře navazovaly i zpáteční spoje a my měli čas ještě na osobní vycházky v našem milovaném Liberci.

Co nás čeká dál? Slunce, koupání, zahálka, nová dobrodružství, chvíle s přátely, letní lásky, žádné učivo, škola, úklid!
Přejeme všem krásné prázdniny a v září se budeme těšit, co nám vychovatelé připraví!