Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Květen za námi, poslední měsíc před námi. Všichni už vyhlížíme konec. Nebo začátek?

Ale co vlastně v květnu na internátu proběhlo? První akce byla charitativní. I letos jsme byli požádáni neziskovou organizací Arcus-SOP Liberec o pomoc při zajištění prodeje květin během Českého dne proti rakovině. Přihlásilo se 6 dvojic, žáků SOŠ Jablonecká, na prodej kytiček proti rakovině. Podpořili jsme tak svým činem celostátní sbírku Ligy proti rakovině. Některé fotografie s cedulkou "zákaz kouření" se velmi povedly.


Měsíc květen patří i tradiční akci zvané "Majáles." Je to oslava všech studentů a takový malý školní svátek. Někteří si pro žáky a pedagogy připravili a nacvičili krátké vystoupení, které předvedli právě na Majálesu. Jiní se zapojili do pečení a zdobení perníčků, které byly nabízeny k prodeji. Další vyráběli dárky z bižuterie či keramiky pro sponzory. Spousta žáků pomáhala s přípravami před samotným zahájením, popř. uklízela prostor po skončení Majálesu. I přes větrné, přesto slunečné počasí se den velice povedl (videa jsou již na stránkách školy). Již teď se tešíme na přístí ročník.


Konec měsíce patřil kultuře. Získali jsme levnější vstupenky do Malého divadla na komedii Atomová kočička. Toto představení se žákům, kteří jej navštívili, velice líbilo a velmi se u něj pobavili a zasmáli. Některé hlášky byly doslova šité pro ně: "Dejte lidem internet a budou na něj zírat celé hodiny!"

Závěr školního roku patří k náročnějším obdobím. Čeká nás uzavírání klasifikace, závěrečné zkoušky, dohánění posledních restů a ukolů. Jak to všechno dopadne se dozvíme na konci června. Snad pro každého výborně!