Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Dne 23.3.2017 proběhla dovednostní soutěž mezi spřátelenými školami z Nového Města nad Metují, Frýdlantu a naší školou pod názvem "Šikovné ruce". Soutěže se zúčastnily žákyně 2 ročníku oboru Provozních služeb. Děvčata se utkala ve 3 disciplínách-smažení  a zdobení palačinek, ruční šití a úklid bytové jednotky.

V příjemné a přátelské atmosféře vybojovala jedna z našich soutěžících příčku nejvyšší. Děkujeme všem zúčastněným žákům i zástupcům škol za příjemně prožitý soutěžní den.