Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

I tak by se dal nazvat měsíc únor na internátu. Z osmi možných dnů, kdy se dá na internátě něco vytvářet byly 4 dny věnovány nepravidelné mimoškolní činnosti.


Na začátku měsíce byla realizována tzv. LAN párty. Pro ty méně počítačově zdatné to znamená, že se sešlo 7 hráčů jedné konkrétní počítačové hry (v našem případě Counter Strike) v jedné místnosti a tuto hru hráli přes internetový server proti sobě (dvě skupiny, která nahraje více bodů, vyhrává). Pozván byl i speciální host, který takto hraje profesionálně. Není to moc na výdělek, ale každopádně veškeré počítačové komponenty dostává od sponzorů zdarma. Celá akce zaujala hlavně chlapce a užili ssi při ní opravdu hodně zábavy.


Ve stejném týdnu jsme se rozhodli ještě podpořit Duklu Liberec během volejbalového utkání proti Karlovým Varům. Zažili jsme atmosféru podobnou té na hokeji. Liberecké volajbalisty jsme dovedli k vítězství 3:0. Bohužel další zápas může být až v sezóně 2017/2018.


Vzhledem k pěknému počasí a příjemným sněhovým podmínkám jsme vyjeli, po vzoru naší školy, na běžky do Vesce. Počasí bylo opravdu nádhérné, modrá oblaha, hřejivé slunce a na celém okruhu možná tak 7 lidí. Takže jsme měli spoustu prostoru natrénovat pády a brždění do otočky pozadu. Bohužel v březnu už nám tolik podmínky nepřejí, ale doufáme ještě v bruslení.


Po prázdninách byl domluven bubenický workshop, opět s externí profesionálkou. Akce, která se zpočátku jevila jako naprosto nudná a pro mladé lidi zcela nezajímavá, předčila naše očekávání. Bubnovali jsme ještě v době, kdy lektorka Martina potřebovala již odjet a ptali jsme se, kdy se podobná akce uskuteční znova. Všichni jsme odcházeli s úsměvem a pocitem nabité energie.