Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Máme za sebou 6 měsíců pobytu na internátě. Někteří samozřejmě více. Již si všichni zvykli na to, že se neustále něco na internátě děje, a když ne, tak je to divné.

Po vánočních prázdninách jsme zvládli pouze pravidelnou mimoškolní činnost. V druhém týdnu jsme postavili sněhuláka. Nebo jakousi pětikoulou postavu. Byla opravdu vysoko. Nás stejně  nejvíce bavilo koulování s fotbalisty.


Týden na to jsme stihli akce již dvě - pondělí bylo věnováno spíše dívkám, přesto bychom chlapce neodmítli. Přišla k nám profesionální kosmetička. Pověděla něco o problematické pubertální kůži a spolu se studentkami oboru kosmetička nám vyčistila pleť. Byl to vlastně takový relax pro všechny zúčastněné.


Následující den jsme vyšli do Krajské vědecké knihovny Liberec na besedu s cestovatelem Tomášem Kubešem. Byla nám představena Papua - Nová Guineya. Většina z nás by tam opravdu žít nechtěla, když jedno z oblíbených jídel byly červy a druhé lýko ságovníku, které chutná jako polystyren. Zlatá naše jídelna! Někteří by si ale rádi požvýkali betel. Přednáška se ukázala jako velmi poutavá nejen z hlediska samotného místa, ale i vypravováním zmíněného badatele.


Konec ledna již patřil sportovním aktivitám. Po loňské výborné zkušenosti jsme vyzvali pedagogický sbor na florbalový turnaj. Dlouho připravovaná akce měla výborný ohlas. I přes výborné koučování se nám učitele porazit nepodařilo. Alespoň, že nevyhráli, fotbalisti akademie Slovanu obhájili loňské vítězství a stali se opět vítězi turnaje. Pro všechny zúčastněné byly připraveny odměny.


Když už jsme byli sportovně naladěni, zahráli jsme si bowling v Babylonu. Akce slibovaná snad už od října byla konečně realizována předposlední den v lednu. V uvolněné atmosféře se nám podařili osobní rekordy. Tato akce je velice vítaná a snad bude brzy zopakována!
V únoru toho moc nestihneme, protože jej mám zkrácený o prázdniny, ale uvídíme, jak vlastně všechno bude.