Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Hodina kódu (Hour of Code)  je celosvětová akce, při které se žáci učí porozumět základům programování. Žáci třídy 1. K se přesvědčili, že informatika je zábavná a kreativní a přístupná všem.

Hodiny kódu v České republice: Mrkněte na mapu, najdete tam i nás…  

Žáci si pro programování zvolili kurz „Angry Birds“. Principem „programovací hry“ je, že se žáci učí kódovat přetahováním „bloků kódu“ pro dosažení cílové hodnoty.
Díky tomu, že kurz je intuitivní, zvládali žáci programovat samostatně.

Velkou výhodou je, že k hodině kódu se žáci mohou kdykoliv vrátit a pokračovat doma. Nakonec všichni žáci obdrželi od paní učitelky Pospíšilové certifikáty potvrzující to,
že prošli Hodinou kódu.

Celá akce měla úspěch. Žáky i paní učitelku programování bavilo, naučili se, že programování není nic nemožného, že jde „jen“ o logické skládání příkazů.

Celý článek naleznete na:

Programování frčí nejen ve světě, ale i na SOŠ Jablonecká