Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Když se ve škole na Jablonecké 999 řekne toto tajemné heslo, všichni vědí, co to znamená.

Buď tam byli, nebo chtěli nebo třebas příště pojedou …. Přečtete si článek napsaný samotnými účastníky:

V termínu 26. – 30.9.2016 se konal cyklisticko-turistický kurz v penzionu Espero ve Skokovech, kterého se zúčastnilo 36 žáků.

Tento kurz jsme si velmi užili. Měli jsme super počasí, bohatý program, u kterého se nešlo nudit, výborné jídlo v penzionu a mnoho dalšího.

Každé ráno byla v 8 hodin snídaně, kde jsme si mohli vzít jída, kolik jsme chtěli. Po snídani jsme si mohli vybrat aktivitu. Vybírali jsme si mezi kolem, koloběžkou a procházkou pěšky. Poté jsme vyjeli a vrátili se až k obědu. Po obědě jsme měli zhruba hodinu a půl volno, a jsme se znovu jeli podívat na pěkná místa a vrátili se až k večeři. Po večeři byly vtipné soutěže o celkem vtipné ceny. Po soutěžích večerka a zasloužený spánek.

Takto kurz probíhal denně mimo čtvrtka, kdy jsme po snídani šli všichni pěšky na hrad Kost. Tam jsme se najedli, napili a vyrazili zpět do penzionu na oběd. Po obědě se jely závody na kole a koloběžce. Když závody skončily, šlo se pro dřevo na táborák. Poté ještě jedna soutěž, vyhlášení výsledků závodů a opékání buřtů.

Doufáme, že budeme mít někdy v budoucnu příležitost si tento kurz zopakovat.

Zapsali: Štěpán Klement, Lukáš Kurfiřt a David Rochl ze třídy 3.F