Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Po úspěšné realizaci v loňském roce i letos připravuje tým učitelů pod vedením Petra Gašpara cyklisticko-turistický kurz pro 35 žáků naší školy.

Od 26. září stráví kluci a holky týden v krásné lokalitě vesnice Skokovy v CHKO Český Ráj nedaleko od Turnova. V rámci programu jsou připraveny výlety na kolech, koloběžkách nebo pěšky do blízkých i vzdálenějších cílů, např. hrad Kost, Vyskeř, okolí Branžeže nebo na Hrubou Skálu Zlatou stezkou Českého Ráje. Kromě výprav do okolí jsou přichystány večerní soutěže a aktivity pro poznávání svých spolužáků, sebe sama, ale hlavně pro zábavu. Organizátoři věří, že jim počasí bude přát jak při výletech, tak při závěrečném táboráku.