Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Název není nic moc, ale my jsme si týden místo školy, který jsme strávili v teniskách v přírodě, moc prima užili.

V pondělí jsme došli na prosečskou rozhlednu a v úterý nás vyvezl autobus na Maliník a my jsme si seběhli zpátky do Liberce. Parádní byla středa na Králově Háji, kde učitelé prověřili naše orientační schopnosti. Po trase závodu jsme plnili různé úkoly na stanicích, průběžně jsme museli navíc plnit i jeden těžký úkol, který ale prozradíme až příští týden, abychom nenapovídali spolužákům, které turisťák teprve čeká. Ve čtvrtek jsme se vyškrábali na Ještěd a pátek se podobal brannému cvičení: házeli jsme granátem na cíl, jezdili na rychlost na kolobrdách, lezli na lanech, stříleli ze vzduchovky ….

Prohlídněte si fotky, třeba na nich i někoho poznáte :-)