Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Příprava španělského ptáčka s přílohou a informace o likérových vínech z Francie a Maďarska byly náplní dalšího z cyklu gastronomických kurzů pro veřejnost, který se uskutečnil v sobotu 16. dubna.

V kuchyni školní jídelny se naučila více než desítka účastníků kurzu připravovat pod vedením lektorky Jany Sudkové závitky v podobě španělského ptáčka se šťávou či omáčkou a karlovarským knedlíkem. Obsah kurzu vhodně doplnily informace od Radka Drašnara o francouzském likérovém vínu Pineau des Charentes,Tokajském samorodném a Tokajském 3.putnovém výběru a následná ochutnávka těchto nápojů.