Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Dne 3.12. 2015 jsme realizovali první ze série projektových dnů pro žáky druhého stupně Základní školy Chrastava, nám. 1. máje 228. Akce se účastnila chlapecká skupina 7 žáků deváté a šesté třídy.

Kluci si pod dohledem zkušených učitelů odborného výcviku vyzkoušeli nejrůzněší techniky kovářského a malířsko-natěračského oboru. Jako bonus si na památku z projektového dne odnesli vlastnoručně ukovaný přívěsek.

Na tomto odkazu je k dispozici článek ZŠ Chrastava o projektovém dnu, jehož se tamní žáci  u nás účastnili - http://specialni-tridy.webnode.cz/news/projektovy-den/