Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Jednou z posledních akcí internátu byla náštěva psího útulku v Ostašově. Žákům, kteří do útulku přišli, byli svěřeni psi na jejich vyvenčení. Někteří si své nové zvířecí mazlíčky tak oblíbili, že by je nejraději hned vzali domů ukazát rodičům;-) Toto zpestření se žákům velice líbilo a dokonce udělali prospěšnou věc pro druhé.

 

17. června jsme měli naplánovanou historickou a vlastivědnou exkurzi na zříceninu hradu Hamrštejn (okrajová část Liberce - Machnína). Odbornou přednáškou jsme se dozvěděli, že tento hrad připadal pánům z Bibrštejna, a že z něj zůstaly do současnosti jen dvě polorozpadlé věže (ty jsme museli detailně prozkoumat). Exkurze pokračovala přes technickou raritou v ČR - transbordér přes řeku Nisu. Toto zařízení přepravuje osoby, náklad, či kola a kočárky z jedné strany na druhou, avšak s využitím vlastní energie k přepravě.

Po skončení exkurze si někteří zašli na zmrzlinový pohár.