Loading color scheme

Návštěva Dětského centra Sluníčko

Týden před návštěvou DC Sluníčko žáci SOŠ, SŠGS a SUŠ uspořádali finanční sbírku na nákup mikulášské nadílky.

 Na sbírce se podíleli učitelé, mistři i žáci jednotlivých škol. Celkově se vybrala rekordní částka 4535 Kč.

Na svatého Mikuláše se vydala skupina žáků z internátu a domova mládeže předat nakoupenou nadílku dětem do centra. S otevřenou náručí nás vítali děti i dospělí.

Nejprve nás paní ředitelka seznámila s funkcí centra, které poskytuje zdravotně sociální a výchovnou péčí v nepřetržitém provozu dětem od narození do 3 let věku. Dále poskytuje pomoc a podporu dětem a jejich rodinám v situacích, které ohrožují vývoj či zdraví dítěte.

Po přednášce jsme pokračovali prohlídkou pokojů a zázemí centra. Když jsme vstoupili do pokoje, kde si hráli malé děti, vyskočila jak čertík z krabičky čtyřletá Samanta. V zápalu nadšení nám zpívala, tancovala a snažila se sdělit co nejvíc ze svých pocitů. Ukazovala nám, kde si hraje, kde jí, kde spí a co má ráda. Na ostatních dětech bylo také vidět, jak jsou spokojené.

Prostě s dětmi jsme se loučili neradi. Když jsem odcházeli z centra, nezavládla mezi žáky radostná nálada. Nicméně nás stále utěšovala myšlenka, že všichni se snaží dětem vytvořit podmínky co nejvíc podobné rodinným.