Loading color scheme

Halloween

Původně keltský svátek, který je přelomem mezi létem a zimou.

 Keltové vnímali tento den jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Mnohé z původního Halloweenu se dochovalo dodnes.

Žáci internátu a domova mládeže postavili stejně jako kdysi Keltové před budovu malé oltáře. K jejich stavbě použili vydlabané a vyřezané dýně. Místo ohňů v nich zapálili svíčky.

Dlabání dýní bylo pojato jako skupinová soutěž mezi žáky internátu i domova mládeže. Hotové výrobky ohodnotili učitelé SOŠ a výsledky hodnocení byly vyhlášeny na Halloween párty. Nejvíce zaujala a první místo obsadila dýně číslo jedna, kterou vydlabala a vyřezala dvojice Tomáš Mokrohajský s Danielou Hasanovou. Druhé místo bylo přiděleno dýni číslo čtyři, jejímiž autory byla trojice žáků Denisa Šveňhová, Jiří Tomíček a Kristýna Šandová. V pořadí třetí se stala dýně číslo tři, kterou zpracovala pětice žáků Veronika Kindermannová, Veronika Krnáčová, Sára Kalejová, Petr Čížek a Veronika Vohnická.

Haloween párty probíhala v duchu současné doby. Žáci si přichystali patřičný kostým a strašidelným líčením doplnili svůj outfit. Při tanečních a pohybových kreacích s doprovodem hudby předvedli, co kostým a líčení vydrží.