Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Učitel Pavel Valenta se v březnu 2019 zúčastnil mobility ve Španělsku. Jednalo se o poznávání španělského vzdělávacího systému a jejich kultury. Mobilita se konala ve městě Malaga na jihu Španělska.

 

Logo Erasmus

„Velkou inspiraci jsem viděl hlavně ve využívání informačních technologií ve výuce. Učiteli zde stačí telefon s jednoduchými aplikacemi. Další, co mě zaujalo je vícejazyčná výuka během jedné hodiny. Učitel učil matematiku a angličtinu zároveň během jedné hodiny, kdy se třída rozdělila na dvě skupiny.

Díky této mobilitě jsem získal spoustu zkušeností do výuky. Vyzkoušel jsem pár způsobů výuky. Strašně se mi zamlouvá využívání QR kódu na papír, kde podle způsobu natočení otočení papíru odpovídají žáci na testové otázky a, b, c. Já obcházím žáky se čtečkou QR kódu a jednotlivé odpovědi se zobrazují na tabuli. Jsem rád, že jsem tento způsob výuky zařadil do svých hodin. Skvělá je zpětná vazba od žáků.

Celá mobilita mi přinesla obrovskou zkušenost a poznání jiného systému vzdělávání. Rád využívám v hodinách metody výuky, co jsem se naučil a přizpůsobuju si je.

Doufám, že se zase někam podívám a budu sbírat nové zkušenosti.“

Pavel Valenta

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií.