Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Škola uspořádala pro zájemce z řad veřejnosti vzdělávací kurz s názvem Vánoce u stolu.


V průběhu sobotního dopoledne 7. prosince se účastníci kurzu dozvěděli informace o významu tradičních vánočních barev, pravidlech pro prostírání štědrovečerní tabule a ochutnali staročeské vánoční pokrmy a cukroví a také horké míchané nealkoholické i alkoholické nápoje. Naučili se skládat ubrousky na slavnostní stůl, flambovat  v domácím prostředí a vlastnoručně si zhotovili vánoční svícen. Lektory kurzu byli učitelé školy Lenka Šimůnková, Šárka Vlachová a Radek Drašnar. Všichni společně prožili příjemné dopoledne plné nových poznatků, pohody, dobré nálady a tvůrčího elánu.