Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Přelom měsíců května a června se v naší škole již tradičně stává časem pro školní výlety. Například kuchařské třídy pana učitele Drašnara se vydaly k Jizeře na Malou Skálu a k Máchovu jezeru.

Žáci druhého ročníku kuchařského oboru se ve čtvrtek 30. května svezli na koloběžkách podél Jizery z Malé Skály do Dolánek a tam navštívili Dům přírody Českého ráje. Prváci kuchaři absolvovali ve čtvrtek 6. června okružní plavbu lodí po Máchově jezeře, podívali se v Doksech do malé zoologické zahrady a pěšky pak došli do Starých Splavů. Pro všechny žáky byly výlety příjemných zpestřením školních dnů, ale také jakousi odměnou za plnění školních povinností.