Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Žáci 3. ročníku kuchařského oboru se ještě na konci svého studia podívali v úterý 28. května do liberecké samoobslužné velkoprodejny MAKRO.


Na začátku exkurze seznámila personalistka Zuzana Veselská žáky s činností společnosti MAKRO, s počtem prodejen v České republice, s principy nákupu a sortimentem a možnostmi zaměstnání   absolventů naší školy. Veškeré informace se při kávě, čaji a drobném občerstvení velmi dobře poslouchaly. Pak už se žáci vydali na prodejní plochu, aby si podrobněji prohlédli oddělení gastronomického vybavení, koloniálu, masa, uzenin a mléčných výrobků, ryb a ovoce – zeleniny. V oddělení nápojů zaujala žáky ochutnávka nealkoholického sektu. Zajímavá byla i prohlídka skladovacích prostor a částí, kde se kompletují dodávky pro zákazníky. Třeba exkurze někoho motivuje k zaměstnání v této společnosti, což bylo i jedním z cílů této návštěvy.