Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Další ročník školní soutěže v přípravě domácích nudlí Nudlování 2019 se pro žáky kuchařského oboru uskutečnil v rámci odborného výcviku ve dnech 12. a 17. dubna.


Výkony žáků hodnotili učitelé odborného výcviku, jejichž řady posílil profesionální kuchař z Grandhotelu Zlatý lev v Liberci pan Lukáš Plíva. O výsledném pořadí rozhodovala hygiena práce žáků, kvalita těsta, technika jejich práce a především výsledný produkt. V první den soutěže vyhrála Barbora Šebelíková ze 3. ročníku, druhý byl Tomáš Bílý z 2. ročníku a na třetím místě skončil Matěj Netušil ze 2. ročníku. Druhý den soutěžení přinesl první místo Petře Ryšlavé z 2. ročníku, druhé místo Kateřině Kučerové z 1. ročníku a jako třetí se umístil Zdeněk Tejček z 2. ročníku.