Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Tříčlenný tým žáků kuchařského oboru ve složení Barbora Jiráková, Patrik Prchal a Tomáš Roubal se ve čtvrtek 4. dubna zúčastnil odborné soutěže s názvem Kuchařské dovednosti 2019 v Hradci Králové a přivezl odtud diplom za 3. místo.

V letošním roce se jednalo již o 8. ročník regionální soutěže, kterou každoročně pořádá Střední škola profesní přípravy Hradec Králové v budově své školy. Tématem byl návrat k tradicím, kdy soutěžní družstva měla za úkol připravit bramborovou polévku, guláš z hovězího masa s knedlíkem a moučník v podobě palačinky. Se soutěžním zadáním si naši žáci pod vedením učitelky odborného výcviku Marie Bímové dobře poradili a v konkurenci družstev z pěti dalších škol obsadili konečnou třetí, tedy bronzovou příčku. Za vzornou reprezentaci školy velmi děkujeme.