Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Žákyně 2. ročníku kuchařského oboru Barbora Jiráková zvítězila na 7. ročníku soutěže odborných kuchařských dovedností s názvem Barvy jara a Velikonoc v Lomnici nad Popelkou.

Soutěž pořádala Střední škola Lomnice nad Popelkou ve středu 13. března 2019 v prostorách tamějšího zámku. Úkolem soutěžících bylo v časovém limitu 3 hodin před zraky hodnotící komise a diváků z řad veřejnosti připravit a prezentovat výrobky studené kuchyně s použitím jarních bylinek. Žákyně naší školy mistrně zhotovila, ozdobila a naaranžovala jarní dortíčky. Úspěch Barbory Jirákové je o to cennější, že na trénink pod dohledem učitelky odborného výcviku Jaroslavy Myškové měla jen velmi krátký čas. Báře děkujeme za reprezentaci školy a svého oboru a paní učitelce za přípravu na soutěž.