Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Zástupci naší školy se ve čtvrtek 4. října zúčastnili workshopu v Makro akademii v Praze a tím se  začali připravovat na Den mexické kuchyně.


Ten by se měl v naší školní jídelně uskutečnit v druhé polovině měsíce ledna za účasti velvyslankyně Mexika paní Leonory Ruedy. Její návštěvu domlouval ředitel školy zatímco se kuchařka paní Valentová učila připravovat mexické pokrmy pod vedením šéfkuchařky Cynthii Martinéz. Těšit se tak můžeme na Sopa de Tortilla (tortilovou polévku), Tacos s kuřecí tingou, fazolemi a guacamole a Tamal de Chocolate (čokoládový tamal).