Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Žáci 3. ročníku kuchařského oboru Markéta Broncová a Bohuslav Zeman spolu s učitelem odborného výcviku Tomášem Slavíkem měli příležitost zúčastnit se odborného semináře pro zaměstnance školních jídelen s názvem Polévka je grunt.

Seminář pořádala Asociace školních jídelen ČR v  školícím středisku MAKRO Akademie v Praze - Stodůlkách ve čtvrtek 12. dubna a vedl jej šéfkuchař Petr Stádník. Žáci naší školy společně se svým učitelem a dalšími adepty kuchařského řemesla připravovali v dopoledních hodinách v kuchyni, jejíž vybavení stálo přes 32 miliónů korun a v níž se na účinkování v seriálu Ohnivé kuře školili herci Jan Dolanský a Jakub Prachař, oběd pro účastníky semináře. Poté se k nim přidali a na jednotlivých stanovištích moderní kuchyně se seznamovali s podrobnostmi přípravy zeleninových a luštěninových polévek, vývarů a polévek z nich a tradičních a netradičních vložek do polévek. Na závěr převzali certifikáty o absolvování semináře.