Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Na druhém místě se v soutěži odborných dovedností v Lomnici nad Popelkou umístil žák 3. ročníku kuchařského oboru Bohuslav Zeman.


Na 6. ročníku soutěže s názvem Barvy jara a Velikonoc, kterou pořádala Střední škola Lomnice nad Popelkou ve čtvrtek 8. března, byla jeho úkolem příprava 20 kusů studených předkrmů o hmotnosti 50 až 80 gramů jednotlivé porce s využitím hlavní suroviny vajec. Pod vedením učitelky odborného výcviku Jaroslavy Myškové natrénoval při praxi i ve svém volnu paštičky z listového těsta plněné jemnou vajíčkovou pomazánkou s bylinkami a zdobené uzeným lososem, kaviárem a zeleninou. Pečlivá příprava a dokonalá práce při soutěžním vystoupení mu nakonec vynesla báječné umístění. Gratulujeme!