Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Ve čtvrtek 22. února navštívil naši školu velvyslanec Španělska v České republice s doprovodem, aby se zúčastnili Dne španělské kuchyně.


Po přivítání ve sborovně a představení školy si velvyslanec Španělska v ČR Pedro Calvo-Sotelo Ibaňez-Martín prohlédl prostory školy a dílen, navštívil školní zahradnictví a seznámil se s podmínkami ubytování na internátě. Ve školní jídelně pak bylo představeno Španělsko jako země s bohatou historií a zajímavou současností, pestrou gastronomií a rozvinutým cestovním ruchem. Na prezentaci se podíleli žáci obchodní a praktické školy, oborů provozní služby, šití oděvů a zahradnické práce. Připojili se také žáci ubytovaní na internátě a stranou nezůstal ani partner školy, společnost MAKRO. Pan velvyslanec s doprovodem a další hosté pak zhodnotili, jak se ve školní kuchnyni podařilo připravit španělská jídla – studenou polévku gazpacho z Andalusie, valencijskou paellu s kuřecím masem a dezert v podobě pomeranče s olivovým olejem. Na závěr milé návštěvy bylo zapojení školy do projektu Den španělské kuchyně v českých školních jídelnách vyhodnoceno, účastníci obdrželi cerifikáty a hosté rozličné dárky. Pro nás všechny to byl neobvyklý a zážitky naplněný den.

Liberecký deník dne 23. 2. 2018 uveřejnil článek, který naleznete zde: https://liberecky.denik.cz/zpravy_region/foto-zaci-hostili-spanelskeho-velvyslance-20180223.html  

Článek  v Českém rozhlasu Liberec a rozhlasovou reportáž ze Dne španělské kuchyně naleznete zde: https://liberec.rozhlas.cz/spanelsky-velvyslanec-pochvalil-zakum-gaspacho-i-paellu-6929302

Dále byly publikovány příspěvky také v těchto periodikách a portálech (klik na odkaz níže):

https://www.libereckadrbna.cz/zpravy/vzdelani/13939-v-liberecke-skole-meli-den-spanelske-kuchyne-dorazil-i-velvyslanec-spanelska.html

https://www.kraj-lbc.cz/aktuality/Na-Den-spanelske-kuchyne-zavital-do-liberecke-skoly-i-velvyslanec-Spanelska-n834881.htm

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Tulpa-SLK-Ucitele-odborneho-vycviku-se-detem-opravdu-venuji-525937