Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Úspěšně skončilo MČR v běhu na lyžích pro sportovce SOŠ Liberec konané ve sportovním středisku "Vejsplachy" u Vrchlabí.

V závodu klasickou technikou se prosadil Matěj Nejedlý, který vybojoval 3. místo. V ostatních kategoriích byli úspěšní další lyžaři, např. Dominik čema se umístil na 3. místě v běhu volnou technikou a na 2. místě v klasice. Dalších úspěchů dosáhli závodníci Lukáš Staropražský (1. místo klasika a 2. místo volná technika). Jan Haňák z Obchodní školy a Stanislav Hnik z Praktické školy dvouleté vybojovali bronzové medaile v běhu klasickou technikou. Z dívek si úspěšně vedla Věra Svobodová, která v běhu volnou technikou doběhla do cíle jako druhá a závod v klasice ve své kategorii vyhrála. Julie Bernatová z Praktické školy dvouleté obsadila první místo v klasické technice.

Všem našim závodníkům tímto blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.