Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Ve čtvrtek 22. února se v naší škole uskuteční Den španělské kuchyně. K obědu bude podáváno španělské menu, Španělsko bude představeno v nejrůznějších podobách a svojí návštěvou nás poctí velvyslanec Španělska v České republice.


Zaměstnanci školní kuchyně včetně žáků na odborném výcviku připraví studenou polévku gazpacho z Andalusie, valencijskou paellu s kuřecím masem a dezert v podobě pomeranče s olivovým olejem. V jídelně představí španělskou gastronomii žáci obchodní a praktické školy. Žáci oboru provozní služby připraví prezentační koláž, švadleny ušijí tradiční oděv. Květinová aranžmá ve španělských barvách vzniknou pod rukama zahradníků, výstavku španělských typických předmětů naaranžuje internát. Společnost MAKRO vystaví španělské potraviny, které má ve svém sortimentu. Všichni pak prožijeme pestrý a zajímavý den.