Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Příležitost prohlédnout si některé prostory libereckého Wellness hotelu Babylon dostali žáci naší školy při odborných exkurzích.


Nejprve navštívili čtyřhvězdičkové ubytovací zařízení žáci třídy 2.B2 kuchařského oboru ve středu 24. ledna a následovali je kuchaři ze třídy 2.B1 a žáci 2. ročníku oboru provozní služby v úterý 30. ledna. Pokaždé je obchodní manažer Ing. Smrž seznámil s historií hotelu, jeho kapacitou a nabízenými službami, zavedl je do několika pokojů, nechal nahlédnout do stravovací části a ukázal jim zajímavá a pro ubytované hosty atraktivní místa. Zmínil také možnosti zaměstnání absolventů naší školy a sdělil požadavky kladené na pracovníky hotelu. Žákům se v prostředí luxusního hotelu velmi líbilo, nejvíce je ale zaujala miniaturní zoologická zahrada s želvami, leguány, hady a opičkami.